Geografie Seychel

Mahé

Mahé je se svou rozlohou 250 km2 největší ostrov Seychel a sídlí na něm zhruba 90 % seychelského obyvatelstva. Ostrov je také domovem města Victoria, hlavního města Seychel a významného přístavu. Tomuto velkolepému ostrovu dominují vysoké hory (Morne Seychellois dosahuje výšky 905 metrů) a bujná tropická vegetace. Po celém obvodu ostrova je rozptýleno 75 překrásných pláží s jemným pískem.

Praslin

Seychely – Praslin, druhý největší ostrov Seychel, je proslulý především impozantním národním parkem Vallée de Mai, který je součástí světového dědictví UNESCO. V oblasti se vyskytuje množství endemických rostlin a živočichů. Mezi nejznámější patří palmy Coco de Mer, které se dožívají více jak 200 let a jejichž listy jsou až 14 metrů dlouhé. Kolem celého ostrova se s místními plážemi prolínají rozmanitě vytvarovaná skaliska. Z ostrova Mahé se na Praslin dostanete letecky během 15 minut, cesta trajektem trvá přibližně hodinu.

La Digue

Třetí nejosídlenější ostrov se nazývá La Digue. Je ideální pro poklidnou dovolenou mimo veškerou civilizaci. Nebesky bělavé písčité pláže a neporušená příroda jsou zárukou nevšedního zážitku. Místní dopravu zajišťují výhradně kola či volské potahy. Z ostrova Praslin trvá cesta lodí na La Digue půl hodiny.

Ostatní ostrovy

Většina ostrovů, které se rozprostírají směrem na jih a jihovýchod, je korálového původu. Přibližně 40 vnitřních ostrovů je ovšem původu žulového a nacházejí se v okruhu 50 kilometrů od Mahé. Z ostrovů, které jsou snadno přístupné, můžeme jmenovat například St. Anne, Bird, Moyenne, Round, Cousin, Silhouette, Denis, Aride, Aldabra, Alphonse, Desroches.