Kdy navštívit Seychely

Díky tropickému klimatu a celoročnímu teplému počasí je návštěva Seychel vždy dobrou volbou, nicméně každé roční období má i na Seychelách svá specifika a je dobré o nich vědět.

Obecně je počasí nejvíce ovlivňováno severozápadním a jihovýchodním větrem. Od října do března převládá vítr severozápadní, pohybující se průměrnou rychlostí 8 až 12 uzlů.

Ostřejší jihovýchodní vítr s rychlostí 10 až 20 uzlů začíná nabírat na síle v květnu a na Seychelách dominuje až do září. V tomto větrnějším období jsou na moři ideální podmínky pro plachtění.

Duben a také říjen představují období klidu díky velmi teplému počasí téměř bez větru. Na přelomu zmíněných měsíců jsou břehy a okolí Seychelských ostrovů jako stvořené pro šnorchlování a potápění. Teplota moře dosahuje až 29 °C s viditelností více jak 30 metrů.

Zajímavé akce

Festival mořského světa „Subios“ již od roku 1989 láká filmaře, fotografy a novináře z celého světa na oslavu seychelského podmořského života. Na akci se kromě fotografických soutěží konají i přednášky světově uznávaných osobností v tomto oboru a nechybějí zde ani speciální naučné programy pro děti ve školním věku.

V březnu a říjnu se koná tzv. „Festival Kreol“, který je jakousi oslavou kreolského dědictví a tradic.

The Seychelles Sailing Cup je mezinárodní závod plachetnic každoročně konaný v lednu, v březnu můžete naopak shlédnout mezinárodní závod v rybolovu.