Potápění na Seychelách

Na Seychelách je mnoho zprostředkovatelů, kteří nabízejí jak spíše teoreticky zaměřené kurzy na souši, tak skutečné potápění mezi korálovými útesy. Potápěčská centra jsou většinou umístěná přímo u pláže a zajistí vám odvoz do míst, kde se setkáte se zcela ojedinělými scenériemi mořského světa.

Výlet do mořského parku Sainte Anne, obklopeného pásem menších ostrůvků, může posloužit jako představení pestrého světa mořské flóry a fauny. Východní pobřeží ostrova Mahé je známé hojným výskytem rejnoků, kdežto severozápadní oblasti dominují spíše chobotnice či langusty.

Pokročilí potápěči si mohou udělat radost ponorem u proslulých vraků „Ennerdale“, „Twin Barges“ a „Dredger“. Drift zvaný „Lighthouse“ pak přináší vzrušující zážitky, u kterých vám budou dělat společnost morény, želvy a hejna korálových ryb.

Pokud směřujete do jižní časti ostrova Mahé, přichystejte se na velmi členitý reliéf žulového původu, ale také na jeden z nejznámějších korálových útesů pojmenovaný příhodně „Alenka v říši divů“.

Někteří zprostředkovatelé potápěčských výletů poskytují vedle výše uvedených služeb i doprovodné akce. Noční potápění nebo pikniky na skrytých plážích seychelských ostrovů patří k tomu nejlepšímu, co můžete během vaší dovolené zažít.

Na Seychelách je opravdu nepřeberné množství možností k potápění. Kromě ponorů u hlavních ostrovů Mahé a Praslin se díky rozvinutému potápěčskému byznysu dostanete i k nevyzpytatelným kaňonům ostrova Desroches. Další skvělou příležitost k potápění představuje okolí největšího atolu světa Aldabry, které je součástí světového dědictví UNESCO.