Tipy na cestu na Seychely

Víza

Seychely nemají zavedenou vízovou povinnost. Návštěvník obdrží po příletu povolení k pobytu s platností na 4 týdny. Případné prodloužení pobytu se řeší na tomto imigračním úřadě: Immigration and Civil Status Division, P.O.Box 430, Independence House, Victoria, Mahé, Seychelles, Tel +248 22 53 33.

Zdraví

V současnosti Seychely nejsou ohroženy malárií nebo jinými tropickými nemocemi. Není nutné žádné očkování s výjimkou návštěvníků, kteří přicestují z Afriky nebo Jižní Ameriky. V tomto případě je na místě očkování proti žluté zimnici.

Jazyky

Nejrozšířenějšími jazyky na Seychelách jsou angličtina a francouzština. Rodným jazykem obyvatel bývá kreolština.

Oblečení

Během celého roku si vystačíte pouze s „letním“ oblečením. Dlouhé rukávy si připravte především na cestu tam a zpět. Na Seychelách je doporučeno nosit čepici i brýle a používat opalovací krém kdykoli se vystavuje tropickému slunci. Ve většině hotelů a restaurací se považuje za vhodné, když si večer pánové obléknou dlouhé kalhoty.

Seychelská měna

Seychelská Rupie se dělí na 100 centů. Směnné kurzy jsou pravidelně publikovány v místním tisku. Jsou zde směnárny (tzv. Bureau de change) a kanceláře místních bank, které jsou otevřené vždy při příletu a odletu letadel. Návštěvníci platí za většinu turistických služeb a atrakcí nejčastěji v zahraničních měnách (většinou v dolarech či eurech).

Stravování

Ve většině hotelů si můžete vybrat mezi tradičními seychelskými pochoutkami i světovou kuchyní.

Časový posun

Čas na Seychelách si nařiďte na GMT +4 hodiny.

Elektřina

Standardní příkon je 240 Voltů (50 Hz). Zásuvka je běžně pro 3 kolíky.